هوش مصنوعی چگونه دنیای سئو را زیر و رو می کند؟

اشتراک گذاری در :
در این مقاله در مورد هوش مصنوعی و تاثیر آن بر سئو سایت و البته بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا صحبت کردیم.
فهرست محتوا

اهمیت هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence که به آن به اختصار AI نیز گفته می‌شود را می‌توان یکی از‌ داغ‌ترین مباحث در دنیای سئو دانست. امروزه در زمینه هوش مصنوعی پیشرفت‌ها و نوآوری‌های بسیاری به دست آمده است، درحالی‌که در گذشته فقط در زمینه ساخت فیلم‌های تخیلی کاربرد داشت. در ادامه هر آنچه که باید در مورد Artificial Intelligence (هوش مصنوعی) و تاثیر آن بر سئو سایت بدانید، ذکر شده است. پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما در صفحه وینت سئو همراه باشید.

هوش مصنوعی چیست؟

در گذشته فکر کردن به این موضوع که شاید در آینده کامپیوترها بتوانند مانند انسان فکر و عمل کنند، امری تخیلی بود. در صورتی که اکنون کامپیوترها با استفاده از هوش مصنوعی این کارها را انجام می دهند. درواقع هوش مصنوعی تکنولوژی پیشرفته‌ای است که مانند انسان توانایی فکر کردن، یادگیری و درنهایت اقدام به تصمیم‌گیری به صورت مستقل را دارد. در مورد سئو هوش مصنوعی چه می‌دانید؟

سئو با هوش مصنوعی چیست؟

قبل از این که بخواهیم در مور سئو هوش مصنوعی صحبت کنیم، لازم است بدانید به طور کلی سئو چیست که در مقاله ی مرتبط به طور کامل در مورد آن صحبت کردیم. در حال حاضر هوش مصنوعی در بسیاری از حوزه‌های تکنولوژی استفاده می‌شود. سئو هوش مصنوعی نوعی بهینه‌سازی موتور جستجو است که این تکنولوژی به منظور بهبود عملکرد ارگانیک سایت کاربرد دارد. اکثر ابزارهای سئو هوش مصنوعی دارای توانایی تجزیه و تحلیل وب‌سایت و ارائه راه‌حل‌هایی برای قسمت‌هایی که به بهبود نیاز داشته، هستند.

چرا باید از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت خود استفاده کنیم؟

افرادی که در زمینه سئو فعالیت داشته باشند، پس از گذشت مدتی متوجه می‌شوند که همواره کاربران و خواسته‌های آنها در اولویت موتور جست‌وجوی گوگل قرار دارند. در این شرایط فقط سایت‌هایی رتبه بالاتر می‌گیرند و در صفحه نتایج رنک اول را کسب می‌کنند که مطالب آنها بتواند پاسخ تمامی نیازها و سوالات کاربران را بدهد.

براساس همین موضوع می‌توانیم اعلام کنیم که سئو سایت فقط با کلمات کلیدی ارتباط ندارد. به بیان دیگر باید در زمان طراحی استراتژی سئو، ابتدا سوال‌ها را از خود بپرسید و پاسخ مناسبی به آنها بدهید. پس برای کسب رتبه اول گوگل، هوش مصنوعی ابزاری کاربردی به شمار می‌آید. از مهم‌ترین دلایل استفاده از این ابزار در بهینه‌سازی هوش مصنوعی، می‌توان رضایت کاربر، بهبود تجربه، بهره‌وری و تجربه سرعت بیشتر را نام برد.

هوش مصنوعی ابزاری کاربردی برای کسب رتبه های نسخت در موتورهای جستجوست و به علت پاسخ به نیاز کاربر تاثیر زیادی در سئو دارد.

تکنیک‌های کاربردی برای بهبود سئو سایت با هوش مصنوعی

اکنون که با هوش مصنوعی و تاثیراتی که در طراحی استراتژی سئو سایت دارد، آشنا شدید، بهتر است تکنیک‌های کاربردی برای بهبود سئو سایت را نیز بهتر بشناسید. برخی از مهم‌ترین تکنیک‌ها به شرح زیر هستند:

1. یافتن فرصت‌های مناسب برای کسب رتبه اول گوگل

پیدا کردن فرصت‌هایی که با کمک آن بتوانید رتبه سایت را افزایش دهید و رنک 1 را کسب کنید یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان با کمک از سئو انجام داد. این مورد را می‌توان یکی از حوزه‌های دانست که در آن به منظور افزایش رتبه سایت از پتانسیل هوش مصنوعی استفاده می‌کند. باید بدانید در سال‌‌های اخیر ابزارهای سئو هوش مصنوعی امکاناتی برای کاربران فراهم می‌کند تا در زمینه‌های گوناگونی مانند لینک‌سازی برای سایت و هدف‌گیری کلمات کلیدی مرتبط در اخذ رتبه بهتر گوگل تاثیر خواهد داشت.

بهتر است که برای گرفتن رتبه در گوگل و طراحی استراتژی سئو سایت خود از هوش مصنوعی استفاده کنید؛ زیرا در دنیای امروز رقابت بسیار شدیدتر شده و پیدا کردن فرصت مناسب برای کسب رتبه بالاتر در صفحه نتایج، تنها راه موفقیت است.

در هنگام انتخاب استراتژی‌های بهبود سئو سایت، باید آنهایی را که سخت‌تر هستند و انجام شدن آنها به زمان بیشتری نیاز دارد را انتخاب کنید. به عبارت دیگر انجام این کار نتایج بهتری را به همراه دارد؛ زیرا هرکسی قادر به انجام آنها نخواهد بود. با توجه به اینکه یافتن استراتژی‌های کاربردی که باعث بهبود سئو سایت می‌شود با مقداری چالش همراه است، اما ابزارهایی مانند (BrightEdge) بهترین ابزار هوش مصنوعی برای معرفی استراتژی‌ها و فرصت‌های کاربردی می باشند.

پیشنهاد محتواهای آموزشی برای ارتقای دانش و مهارت شما:

1- یک لینک همیشه یکی از مهم ترین مسائل در سئو بوده است ولی اگر همچنان بر اساس همان استراتژی های قدیمی تان به لینک سازی خارجی می پردازید مطمئن باشید که دیگر سودمند نخواهد بود در این راهنمای آموزشی جدیدترین استراتژی های لینک سازی خارجی و روش هایی که به صورت در قدرت بخشیدن به سئوی سایت شما کمک خواهند کرد را آموزش داده ایم پس این محتوا را از دست ندهید، بک لینک چیست و بهترین استراتژی های لینک سازی خارجی. اگر در زمینه سئو و خدمات سئو نیازمند شرکت سئو بودید روی کمک ما حساب کنید

2- تولید محتوای سئو شده یکی از مهمترین فاکتورهای سئوی سایت است که ما در این راهنما به صورت جامع تولید محتوای سئو شده و هرآنچه تجربه ما در وینت بوده است را در اختیار شما قرار داده ایم اگر میخواهید این موارد را به بهترین شکل یاد بگیرید این محتوا را بخوانید: تولید محتوای سئو شده و همچنین اگر در مورد روش های نوین تولید محتوا و به روزرسانی سایت تان دنبال مدل و استراتژی میگردید که محتوای کاربر پسند و تعاملی ایجاد کنید این محتوا را از دست ندهید: گزینش محتوا چیست

3- در این سری محتوا ها شما را با مسائل دیگری در حوزه سئو که برایتان کارآمد است آشنا نموده ایم مثلا اگر به دنبال بهترین ابزارهای سئو میگردید این محتوا را بخوانید: بهترین ابزارهای سئو و رایگان برای بهینه سازی سایت و یا می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازه نمایید و به دنبال بهترین ابزارهای تجارت الکترونیک میگردید، وقت تان را هدر ندهید بهتر از این محتوای آموزشی پیدا نخواهید کرد: بهترین ابزارهای تجارت الکترونیک برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

4- این سری محتواها نیز می تواند به شما کمک شایانی نماید تا استراتژی های سئوی بهتری را بچینید: مثلا  از زمانی که خزنده های موبایلی گوگل قدرت پیدا کرده اند، سئوی موبایل بسیار مهم شده است پس این محتوا سئوی موبایل را حتما بخوانید و یا اگر خواستید برای ارتقای سئوی خود هاست تان را تغییر دهید قبل از خواندن این محتوا این اقدام را انجام ندهید: تاثیر هاست بر سئو و همچنین محتوای سئوی لوکال کلی نکته برای یادگیری و ارتقای سئوی محلی شما دارد

2. هوش مصنوعی برای تولید محتوا

برای بهبود سئو سایت، پیدا کردن فرصت‌های مناسب، تنها قسمت کوچکی از نبرد شما به منظور گرفتن رتبه نخست در صفحه نتایج گوگل به شمار می‌آید. در روند بهبود سئو سایت، باید محتوایی را تولید کنید که به خوبی سوالات کاربران را پاسخ دهد که این یکی‌دیگر از قدم‌های مهم در روند بهبود سئو سایت به شمار می‌آید.
هنگامی‌که برای یافتن کلمات کلیدی که در فعالیت خود استفاده می‌کنید از ابزاری مانند BrightEdge استفاده کنید، توانایی استفاده از ابزارهای گوناگون هوش مصنوعی را خواهید داشت.

درنهایت با اطلاع از محتواهای موردعلاقه کاربران و چگونگی طراحی محتوا می‌توانید نیازهای گوناگون آنها را پوشش دهید.
لازم به ذکر است که در دنیای امروز تولید محتوا به معنای تولید محتوای بی‌کیفیتی که در گوگل رتبه خوبی کسب می‌کنند؛ نیست. پس با توجه به افزایش میزان رقابت، الگوریتم گوگل محتواهایی که سوالات کاربران را به خوبی پاسخ می‌دهند را به خوبی رتبه می‌دهند و با ارزش می‌دانند.

تولید محتوای با کیفیت ارزش بالایی برای موتورهای جستجو دارد در نتیجه استفاده از بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا شما را در یافتن کلمات کلیدی و تولید محتوا و سئو بهتر کمک می کند.

3. هوش مصنوعی برای سئوی سایت یا هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی محتوا

بک‌لینک‌ها، کلمات کلیدی و لینک‌های داخلی برای مدتی طولانی به‌عنوان ارکان اصلی سئو سایت شناخته می‌شوند. درصورتی‌که اخیرا گوگل به مواردی که همواره در حال پیشرفت هستند و به خوبی نیاز کاربران را تشخیص می‌دهند، توجه بیشتری دارد. در این مورد نیز هوش مصنوعی به صورت کاربردی عمل می‌کند و نیازهای آنها را رفع خواهد کرد. به‌طورکلی کاربردهای هوش مصنوعی در این زمینه به شرح زیر است:

  • هوش مصنوعی به‌درستی طول کلمات موردنیاز را برای محتوا تعیین می‌کند.
  • کاربران با کمک این ابزار و با استفاده از ساخت شاخه‌های متعدد محتوایی سوالات گوناگون کاربران را پاسخ می‌دهد.
  • از سوی دیگر با استفاده از آن می‌توانید به درستی از کلمات کلیدی LSI و اصلی و کلمات Long Tail در محتوای خود استفاده کنید.

ناگفته نماند که در بهینه‌سازی محتوای سایت، کاربرد هوش مصنوعی بیشتر است. اگر به دنبال بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا هستید، ابزارهایی چون Atomic Reach و یا Grammarly که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، مطالب را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند و در نهایت خواندن آنها راحت‌تر می‌شود. درنهایت کاربران مدت زمان طولانی‌تری را برای مشاهده وب‌سایت و مطالعه مطالب خواهند گذاشت و Bounce rate سایت کاهش خواهد یافت. پیشنهاد میکنم مقاله سئو محتوا چیست و چگونه انجام میشود را حتما در صفحه ما بخوانید.

4. سپردن کارهای سخت به هوش مصنوعی

افرادی که در زمینه سئو فعالیت داشته باشند، متوجه یکسری از تسک‌های دشواری که زمان بسیاری از کاربران می‌گیرد؛ می‌شوند. درحالی‌که در این بخش با استفاده از این تکنولوژی که با کمک جمع‌آوری اطلاعات پیچیده و دشوار و با آنالیز و تبدیل آنها به تسک‌های ساده‌تر به کاربران این امکان را می‌دهد که در زمان کوتاه‌تری تسک‌های پیچیده را حل کنند. به بیان دیگر این مورد تسک‌های سنگین را برعهده هوش مصنوعی می‌گذارد و درنهایت می‌توان روی تسک‌هایی که به توجه کاربران نیاز دارد، تمرکز کرد.

هوش مصنوعی با جمع آوری اطلاعات و آنالیز دیتا، آن ها را به تسک های کوچکتر و ساده تر تبدیل می کند.

5. هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربر

همانگونه که می‌دانید، گوگل به کاربران و نظرات آنها بسیار اهمیت می‌دهد. پس بهبود تجربه کاربر یکی از فاکتورهای مهم برای بهبود سئو سایت به شمار می‌آید که در افزایش رتبه سایت در گوگل نقش بسزایی دارد. درواقع به مجموعه سیگنال‌هایی که گوگل با کمک آنها متوجه میزان رضایت کاربران از وب‌سایت شما شده، تجربه حضور کاربر در سایت گفته‌می‌شود. مسلما هرچقدر مطالب شما جامع‌تر باشد که کاربران با مطالعه آن پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنند. این موضوع سبب کسب رضایت کاربران و درنهایت دریافت رتبه بهتر سایت توسط گوگل می‌شود.

از سوی دیگر طراحی موتورهای جستجو به صورتی است که مانند ذهن انسان فکر می‌کند و توانایی تعیین مثبت بودن و یا منفی بودن کاربران را با تجربه‌ای که با حضور در سایت شما کسب‌ می‌کنند، را دارد. در حال حاضر ابزارهای هوش مصنوعی متنوعی مانند Market Brew طراحی شده‌اند و با استفاده از آن می‌توان رفتار موتورهای جستجو را کپی کرد و با توجه به آن اطلاعاتی که درباره بهبود تجربه حضور کاربر در سایت به دست آورد.

در نتیجه با استفاده از این ابزارها، نیازی نیست که میزان موفقیت‌آمیز بودن و نبودن استراتژی‌های سئو را با حدس و گمان مشخص کرد. به بیان دیگر با استفاده از این ابزارها می‌توان اطلاعات لازم درباره مواردی که سبب کسب رضایت کاربر می‌شود را کسب کرده و درنهایت آنها را در سایت خود استفاده کنید. برای افزایش رتبه سایت یکی از بهترین روش‌ها مراجعه به شرکت‌های معتبر مانند وینت سئو است. این مجموعه به خوبی با سئو و اصول آن آشنایی دارد که درنهایت بهترین رتبه را با کمک آن دریافت خواهید کرد. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید در دوره های آموزشی دکتر مهریزدان شرکت کنید:

دوره آموزشی سئو

دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ

 سخن پایانی

در گذشته حتی تصور اینکه کامپیوتر بتواند مانند انسان فکر و رفتار کند و درنهایت بتواند تصمیم‌گیری کند، امری تخیلی بود. درحالی‌که با گذشت زمان و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی به نام هوش مصنوعی این امر، به واقعیت تبدیل شد. در دنیای امروز با استفاده از این تکنولوژی و ابزارهای آن می‌توان به خوبی نیاز کاربران را شناسایی کرد و درنهایت رتبه سایت را بهبود بخشید. از سوی دیگر سئو هوش مصنوعی یکی دیگر از موارد مهمی است که بهینه‌سازی‌های لازم را برای کسب بهترین نتیجه انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *