تلفن تماس

02191693670

پشتیبانی وینت

customer@wintseo.com

ارسال تیکت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهم ترین و جدیدترین ابزارهای هوش مصنوعی در سال 2024

اشتراک گذاری در :
در این مقاله در مورد مهم ترین ابزارهای هوش مصنوعی که در زمینه سئو و محتوا شما را کمک میکند، صحبت کردیم.
فهرست محتوا

اهمیت ابزارهای هوش مصنوعی

در سال 2024 سرعت ادغام و پیشرفت هوش مصنوعی با زندگی ما افزایش خواهد یافت. به بیان دیگر قرار است، میزان استفاده از این تکنولوژی پیشرفته در تمامی کارها گسترش پیدا کند. مسلما با کمک بهترین ابزارهای هوش مصنوعی مسائل پیچیده موجود در زندگی ما حل خواهد شد. در ادامه این مطلب مهم ترین و جدیدترین ابزارهای هوش مصنوعی در سال 2024 ذکر شده‌اند، پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما در وینت سئو همراه باشید.

در حال حاضر این تکنولوژی اهمیت بسیاری دارد و در صنایع مختلفی مانند بهداشت و پزشکی، خدمات مالی، تجرت و صنعت، تحصیلات و آموزش، حمل‌ونقل و زمینه‌های دیگر استفاده می‌شود. به منظور بهبود تجربه کاری، افزایش کارایی، حل مسائل پیچیده، تسهیل تصمیم‌گیری، پشتیبانی در علوم و تحقیقات، تحلیل و پیش‌بینی و سایر موارد دیگر استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی افزایش یافته است.

مزایای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی

مانند هر تکنولوژی دیگری، هوش مصنوعی نیز مزایا بسیاری دارد که از آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش هزینه‌ها

یکی از اصلی‌ترین مزایای هوش مصنوعی امکان اتوماتیک کردن کارهای ساده و تکراری است. این تکنولوژی می‌تواند در دنیای تجارت فرآیندها را ساده‌تر کند و با کاهش دادن میزان خطاهای انسانی تاثیر بسزایی در بهبود کارایی کلی داشته باشد. درنهایت این کار باعث افزایش میزان بهره‌وری و صرفه‌جویی در هزینه به علت کاهش میزان نیروی انسانی می‌شود.

بهبود تصمیم‌گیری

سیستم‌های هوش مصنوعی توانایی تجزیه‌وتحلیل داده‌های بزرگ را با سرعت بالا دارند و براساس آنها تصمیمات مناسب می‌گیرند. این موضوع در صنایعی مثل امور مالی ارزش بسیاری داشته؛ زیرا الگوریتم‌های آن به‌راحتی روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند و در بهینه شدن استراتژی‌های سرمایه‌گذاری تاثیر خواهند گذاشت.

استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی به دلیل کاهش خطاهای انسانی مزایای بسیاری دارد که در این مقاله در مورد همه ی مزیت های ابزارهای هوش مصنوعی صحبت کرده ایم. | وینت سئو

شخصی‌سازی محتوا برای کاربران

شخصی‌سازی یکی‌دیگر از مزایای هوش مصنوعی است. به بیان دیگر هوش مصنوعی در راس تجربیاتی مانند بازاریابی که شخصی ‌سازی شده‌اند، قرار دارد. این موضوع به کسب‌وکارهای مختلف کمک می‌کند تا خدمات و محصولات خود را با توجه به ترجیحات فردی تنظیم کنند و درنهایت سبب افزایش میزان رضایت مشتریان و افزایش میزان فروش می‌شود.

یادگیری ماشینی

این مزیت هوش مصنوعی امکان یادگیری اطلاعات را به سیستم‌ها می‌دهد و با گذشت زمان عملکرد آنها را بهبود خواهد بخشید. به بیان دیگر این مزیت در کاربردهای گوناگونی مانند خودروهای خودران تا تشخیص پزشکی یکی از موارد مهم است.

دستیاران هوشمند

یکی‌دیگر از مزایای هوش مصنوعی، دستیارهای هوش مصنوعی مانند الکسای آمازون و سیری اپل بوده که به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر اکثر خانواده‌ها شناخته می‌شود. به عبارت دیگر این دستیارها توانایی پاسخ دادن به سوالات کاربران، کنترل دستگاه‌های هوشمند و ارائه اطلاعات مفید را دارند.

پیشنهاد محتواهای آموزشی برای ارتقای دانش و مهارت شما:

1- یک لینک همیشه یکی از مهم ترین مسائل در سئو بوده است ولی اگر همچنان بر اساس همان استراتژی های قدیمی تان به لینک سازی خارجی می پردازید مطمئن باشید که دیگر سودمند نخواهد بود در این راهنمای آموزشی جدیدترین استراتژی های لینک سازی خارجی و روش هایی که به صورت در قدرت بخشیدن به سئوی سایت شما کمک خواهند کرد را آموزش داده ایم پس این محتوا را از دست ندهید، بک لینک چیست و بهترین استراتژی های لینک سازی خارجی. اگر در زمینه سئو و خدمات سئو نیازمند شرکت سئو بودید روی کمک ما حساب کنید

2- تولید محتوای سئو شده یکی از مهمترین فاکتورهای سئوی سایت است که ما در این راهنما به صورت جامع تولید محتوای سئو شده و هرآنچه تجربه ما در وینت بوده است را در اختیار شما قرار داده ایم اگر میخواهید این موارد را به بهترین شکل یاد بگیرید این محتوا را بخوانید: تولید محتوای سئو شده و همچنین اگر در مورد روش های نوین تولید محتوا و به روزرسانی سایت تان دنبال مدل و استراتژی میگردید که محتوای کاربر پسند و تعاملی ایجاد کنید این محتوا را از دست ندهید: گزینش محتوا چیست

3- در این سری محتوا ها شما را با مسائل دیگری در حوزه سئو که برایتان کارآمد است آشنا نموده ایم مثلا اگر به دنبال بهترین ابزارهای سئو میگردید این محتوا را بخوانید: بهترین ابزارهای سئو و رایگان برای بهینه سازی سایت و یا می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازه نمایید و به دنبال بهترین ابزارهای تجارت الکترونیک میگردید، وقت تان را هدر ندهید بهتر از این محتوای آموزشی پیدا نخواهید کرد: بهترین ابزارهای تجارت الکترونیک برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

4- این سری محتواها نیز می تواند به شما کمک شایانی نماید تا استراتژی های سئوی بهتری را بچینید: مثلا  از زمانی که خزنده های موبایلی گوگل قدرت پیدا کرده اند، سئوی موبایل بسیار مهم شده است پس این محتوا سئوی موبایل را حتما بخوانید و یا اگر خواستید برای ارتقای سئوی خود هاست تان را تغییر دهید قبل از خواندن این محتوا این اقدام را انجام ندهید: تاثیر هاست بر سئو و همچنین محتوای سئوی لوکال کلی نکته برای یادگیری و ارتقای سئوی محلی شما دارد

ابزارهای هوش مصنوعی چگونه زندگی ما را متحول می‌کنند؟

ابزارهای هوش مصنوعی باعث ایجاد تغییراتی در دنیای امروز می‌شود. این تکنولوژی برای تصمیم‌گیری مستقل درباره مجموعه فرایندها و وظایف کاربرد دارد. به بیان دیگر با کمک الگوریتم‌ها و تکنیک‎‌های محاسباتی دشواری که در اختیار دارد؛ می‌تواند از برنامه‌های رایانه‌ای سنتی کارآمدتر حتی از انسان‌ها استفاده کند. این تکنولوژی بیشتر به قدرت محاسباتی قوی متکی است تا در میان سناریوهای بسیار راه خود را بیابد.
از سوی دیگر تکنیک‌های مدرن و هوش مصنوعی نوین مانند یادگیری عمیق و ماشینی توانایی نزدیک شدن به هوش طبیعی را در نسبت با شبکه‌های عصبی دارند. به همین علت این تکنولوژی در دنیای امروز، طیف گسترده‌تری از سناریوها را مورداستفاده قرار می‌دهد. این سناریوها کاربردهای بسیاری دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکان نشان دادن الگوها در داده‌های بسیار بزرگ و پر هرج‌ومرج را مانند جستجوهای اینترنتی به‌وسیله گوگل را دارد.
 • از سوی دیگر بر تصمیم‌گیری‌های موقعیتی و دنیای واقعی نظارت دارد، به عنوان مثال در شناسایی بهترین مسیر ترافیک هوایی یا زمینی در رانندگی نظارت دارد.
 • همچنین هوش مصنوعی در پاسخ به دستورات گفتاری یا نوشتاری مانند الکسای آمازون و سیری اپل و درک گفتار انسان تاثیر خواهد داشت.

اگر تمایل دارید بدانید که هوش مصنوعی چه تاثیری بر سئو دارد، پیشنهاد دو مقاله و راهنمای زیر را بخوانید می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

هوش مصنوعی چگونه دنیای سئو را زیر و رو می کند؟

آینده سئو و آینده شغلی سئو کارها دستخوش تغییرات چشمگیری میشود اگر شما هم جز آن دست از سئوکارها هستید که از اینده شغلی خودتان نگران هستید، با شناسایی این روندها میتوانید از جمله متخصصان سئویی باشید که تهدید را به فرصت تبدیل مینمایید. و یادتان نرود این محتوا را ذخیره نمایید چون دائما به روزرسانی میشود و در نتیجه از اخبار و مواردی که منجر به از دست رفت شغل و تخصصتان میشود جلوگیری نمایید پس این محتوا و آموزش را بخوانید: آینده سئو و آینده شغلی سئو چگونه خواهد شد

معرفی 15 مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی

در دنیای امروز از ابزارهای هوش مصنوعی بسیاری استفاده می‌شود که 15 مورد از بهترین‌های آن به شرح زیر هستند:

Surfer SEO .1

Surfer SEO یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی است. این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی به افراد مختلف کمک می‌کند تا به منظور افزایش ترافیک ارگانیک و رتبه‌بندی بهتر سایت در موتورهای جستجو آن را بهینه کنند. بدین منظور باید در ابتدا مطالب خود را به صورت خلاصه بیان کرده و درباره SERP تحقیق کنید.

2. Alli AI

 ابزار هوش مصنوعی Alli AI قابلیت‌هایی مانند امکان ویرایش و بهینه کردن صفحه از طریق مرورگر، خودکار انجام دادن کارهای زمان‌بر مانند آلت تصویر، متا تگ و توضیحات پیوند و درنهایت تایید تغییرات پیشنهادی را دارد.

در این مقاله در مورد چندتا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی صحبت کردیم و جداگانه هرکدام را بررسی کردیم | وینت سئو

3. Nitro Pack

Nitro Pack یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی بوده که برای سایت‌ها ابزاری واکنش‌گرا و بهینه‌سازی‌شده است. به بیان دیگر به منظور بهینه‌سازی بهبود عملکرد و سرعت بارگذاری صفحات استفاده می‌شود. از قابلیت‌های این ابزار می‌توان به بارگذاری تاخیری تصاویر، بهبود امتیاز، افزایش سرعت بارگذاری صفحات، فشرده‌‎سازی تصاویر و… اشاره کرد.

4. Diib

برای تحلیل ترافیک از این ابزار سئو که مبنی بر این تکنولوژی عمل می‌کند، استفاده می‌شود. از Diib برای تحلیل ترافیک وب‌سایت و بهبود و مدیرت سئو استفاده می‌کنند.

5. Neuraltext

Neuraltext یکی‌دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی بوده که در ساخت محتوای با کیفیت به کاربران کمک می‌کند. همچنین دارای قابلیت کپی رایتینگ متون مختلف است و در تحقیق کلمات کلیدی نقش دارد.

6. NeuronWriter

Neuronwriter زبان طبیعی یا NLP را پردازش می‌کند و به بررسی داده‌های سرپ گوگل و رقبا می‌پردازد. کاربران با استفاده از آن می‌توانند پست‌های سوشال مدیای بهینه‌شده و مقاله‌ها را با قابلیت رتبه بالا ایجاد کند. به‌طورکلی قابلیت‌های این ابزار شامل موارد زیر می‌شود:

 • بررسی محتوای با عملکرد بالای رقبا و تحلیل آنها برای پی بردن به کسب رتبه آنها
 • ایجاد محتوای با کیفیت به‌وسیله این تکنولوژی
 • دادن پیشنهاداتی به افراد کاربر برای لینک دهی داخلی سایت‌های مرتبط با آن

7. Pro Rank Tracker

کارشناسان سئو تمایل دارند از جایگاه محتوای خود به صورت لحظه‌ای در صفحات نتایج جستجو اطلاع یابند. با توجه به اینکه به صورت دستی امکان ارزیابی محتوا در گوگل وجود دارد، اما کاری زمان‌بر است. از سوی دیگر محلی‌سازی و شخصی‌سازی نتایج باعث اشتباه حساب کردن رتبه محتوا می‌شود. پس برای راحتی بیشتر ابزار Pro Rank Tracker طراحی شده است که به صورت لحظه‌ای می‌توان جایگاه محتوای خود را در نتایج گوگل بررسی کنید.

8. CanIRrank

CanIRrank نوعی مشاور برای سئو است، اطلاعات کافی درباره چگونگی رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی رتبه سایت خود را افزایش دهید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ی ابزارهای هوش مصنوعی، قدرت هوش مصنوعی و تاثیر آن در زندگی روزمره به طرز عجیبی باور نکردنی ست. | وینت سئو

Grammarly. 9

Grammarly یکی از بهترین ابزارهای سئو بوده، دستیاری نوشتار و گرامری مبتنی بر هوش مصنوعی است و در شناسایی و اصلاح خطاهای نگارشی، املایی و گرامری به کاربران و بهبود کیفیت نوشتار کمک می‌کند.

10. Copy.ai

از قابلیت‌های این ابزار هوش مصنوعی می‌توان به ویرایشگر محتوا، جمع‌آوری اطلاعات، خلاصه کردن محتوا ویدیوهای یوتیوب و درنهایت امکان تولید محتوای با کیفیت با استفاده از پرامپت‌های آماده اشاره کرد. Copy.ai به تولید ایمیل، مطالب مختلف برای شبکه‌های اجتماعی، پست‌های وبلاگی، ساخت متن تبلیغاتی شخصی‌سازی‌شده و سایر موارد دیگر کمک می‌کند.

11. Jasper

قابلیت‌های Jasper شامل بهینه‌سازی محتوا برای سئو، تولید سریع محتوا، تولید آثار هنری مانند طراحی و تبلیغات، تولید محتوای طولانی مانند ایمیل، داستان، پست‌های وبلاگی و گزارش می‌شود. به عبارت دیگر این ابزار را یکی دیگر از ابزارهای تولید محتوا می‌دانند که با استفاده از آن می‌توان محتوا مناسب برای بازاریابی را تولید کرد.

12. MidJourney

این ابزار یکی‌دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی و تولیدکننده‌های هنر است که همواره در حالت بتا قرار داشته و امکان استفاده آن به وسیله کانال برای همه افراد وجود دارد.

13. ChatGPT

با کمک این ابزار می‌توان محتواهای سئو شده و بهینه برای وب‌سایت ایجاد کرد و به عبارت دیگر به منظور بهینه‌سازی متون و بهبود محتوا برای بهیود سئو و جذب بیشترین ترافیک استفاده کرد.

14. DALL·E 2

این ابزار که یکی‌ذیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی است، کار تبدیل متن به تصویر را برعهده دارد. اگر سئو به صورت کامل با هوش مصنوعی انجام شود، از این ابزار می‌توان تصاویر را با توجه به متن ورودی ساخت.

15. Hemingway

از قابلیت‌های این ابزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش میزان مهارت‌ها
 • استفاده و درک آسان
 • خوانده شدن بهتر نوشته‌ها
 • مقرون‌به‌صرفه بودن
 • نداشتن مهارت در هنگام استفاده
 • کار کردن برای تمامی افراد
 • داشتن امکان ویرایش متون فارسی

سخن پایانی

هوش مصنوعی یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در دنیای امروز است که استفاده از آن در تمامی صنایع و زمینه‌ها کاربرد داد. این تکنولوژی که به ساده‌تر شدن مسائل پیچیده زندگی کمک می‌کند، ابزارهای مختلفی نیز دارد. در این مطلب بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ذکر شد، پس با مطالعه آن می‌توانید پاسخ تمامی‌سوالات خود را دریافت کنید. اگر دوست دارید با روزترین ابزارهای هوش مصنوعی و به طورکلی دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید، میتوانید برای شرکت در دوره دیجیتال مارکتینگ دکتر مهریزدان و همچنین دوره سئو ایشان با کارشناسان ما تماس بگیرید. ضمنا اگر تاکنون از ابزار مبتنی‌بر هوش مصنوعی خاصی استفاده کرده‌اید تجربیات خود را با ما و سایر کاربران وینت سئو به‌اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *