الگوریتم مدیک (Google Medic Algorithm) چیست؟

اشتراک گذاری در :
الگوریتم مدیک Google Medic Algorithm چیست؟
فهرست محتوا

همانطور که می دانید گوگل برای ایجاد یک تجربه کاربری بهتر و ارتقاء سرعت برای دسترسی به اطلاعات، به صورت همیشگی و روزانه الگوریتم های خود را آپدیت می‌کند، الگوریتم مدیک (medic algorithm) یکی از این نمونه‌ها می‌باشد. پیش از پرداختن به پاسخ سوال الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ لازم است با یکی از این تغییرات جنجالی آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر و بررسی نحوه عملکرد الگوریتم مدیک با ما همراه باشید.

الگوریتم مدیک گوگل چه زمانی انتشار یافته است؟

قبل از پاسخ به پرسش الگوریتم medic چیست؟ بیشتر افراد تمایل دارند در ارتباط با زمان انتشار این آپدیت اطلاعات بیشتری داشته باشند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم گوگل همیشه قصد دارد با آپدیت الگوریتم‌های خود بهینه سازی موتورهای جستجوگر را به بهترین نحو ممکن ایجاد کند.

الگوریتم مدیک گوگل چه زمانی انتشار یافته است؟

به همین دلیل است که همه متخصصان سئو توجه زیادی به این آپدیت می‌کنند. آن‌ها همواره تلاش دارند با استفاده از روش‌هایی مانند افزایش سرعت لود شدن صفحات سایت، تولید محتوای کاربردی و استفاده از لینک سازی های صحیح به اعتبار سایت خود بیفزایند. به این ترتیب می‌توانند تأثیرات این آپدیت‌ها را بر روی سایت خود مثبت یا به طور کلی خنثی نمایند.

آپدیت الگوریتم medic چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این آپدیت در زمره‌ی یکی از آپدیت‌های پرسروصدا و تأثیرگذار بر سئوی گوگل می‌باشد. انتشار نخستین ورژن بروزرسانی مربوط به آگوست سال 2018 می‌باشد. بعد از این تاریخ جزئیات این الگوریتم به شکل مداوم در حال تغییر بوده است. معرفی آپدیت گوگل مدیک به وسیله‌ی گوگل یک هفته بعد از اعمال تغییرات در فهرست مشهور 200 فاکتور مهم رتبه بندی سایت‌ها به وسیله این کمپانی اتفاق افتاده است.

گوگل در این فهرست به 200 فاکتور بسیار مهم اشاره کرده است، که پرداختن به آن‌ها موجب ارتقاء رتبه سایت در SERP می‌گردد. آشنایی با این 200 پارامتر مهم به عنوان یکی از مراحل مهم در فرایند سئو به شمار می‌رود.

درباره الگوریتم مدیک گوگل چه می دانید؟

در ادامه بحث الگوریتم مدیک گوگل (Google Medic Algorithm) چیست؟ لازم است اشاره کنیم بعضی از صاحبان سایت‌ها و متخصصان سئو برای ارتقاء دادن رتبه سایتشان در رتبه بندی گوگل به کارهای عجیب و غریبی دست می‌زنند. اما نکته عجیب اینکه آن‌ها حاضر نیستند برای محتواهای کاربردی و باکیفیت وقت بگذارند. الگوریتم مدیک گوگل مثل بیشتر الگوریتم‌های گوگل با این افراد مبارزه می‌کند.

در واقع هدف از آپدیت الگوریتم مدیک بهبود نتیجه‌هایی است که از سرچ ها حاصل می‌شوند و نمایش سایت‌های معتبر در رتبه‌های بالاتر همچنین بالا بردن سرعت در پاسخ به سؤالات کاربران است. این فرایند به وسیله فاکتورهایی انجام می‌گیرد که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم.

کدام سایت‌ها هدف الگوریتم medic گوگل قرار گرفتند؟

با توجه به اینکه گوگل در هیچ زمانی به شکل واضح و مستقیم هدف خود را درباره اهداف الگوریتم مدیک گوگل مشخص نکرده است، براساس آماری که به وسیله متخصصان سئو ارائه شده است، اغلب سایت‌هایی که در ارتباط با کسب و کار، مسائل حقوقی و تکنولوژی بوده‌اند بیشتر از سایر سایت‌ها درگیر این الگوریتم شده‌اند.

هدف الگوریتم medic

ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که علت نامگذاری الگوریتم مدیک گوگل چیست؟

جواب; این الگوریتم بر روی سایت‌هایی که در حوزه پزشکی، سلامت، تفریح و سرگرمی فعالیت می‌کنند نیز تأثیر گذاشته است، به همین دلیل واژه Medic از Medicin گرفته شده است.

براساس پژوهش‌هایی که توسط متخصصان سئو بر روی 300 سایت انجام گرفت متوجه شدند که این الگوریتم بر روی بیشتر از 42 درصد از این سایت‌ها تأثیر گذاشته است. معمولاً این سایت‌ها در حوزه‌هایی نظیر سلامت، تناسب اندام و پزشکی فعالیت داشته‌اند.

هدف الگوریتم medic

در حقیقت گوگل با انتشار این آپدیت قصد دارد به محتواهایی اهمیت دهد که در حوزه سلامت و پزشکی منتشر شده‌اند. گوگل به صاحبان این سایت‌ها هشدار می‌دهد که نباید با انتشار محتواهای نادرست جان بازدیدکنندگان خود را به خطر بیندازند.

جالب است بدانید مهمترین هدف الگوریتم medic سایت‌های بزرگ و بسیار معروفی مانند your Money و your life بودند. هر نوع خدمات و محصولاتی که به صورت مستقیم بر روی سلامت افراد تأثیر دارد در دسته بندی این دو سایت قرار می‌گیرند. گوگل با ارائه‌ی الگوریتم مدیک به نوعی به این سایت‌ها اعلام کرد که انتظارش از تولید محتواها بسیار بالا رفته است.

نتیجه این امر نیز سایت‌هایی بودند که به دلیل داشتن مشخصات زیر در بالاترین رتبه بندی گوگل قرار گرفتند:

• سایت‌هایی که محتواهای آنها توسط متخصصانی تولید می‌شود که در حوزه سلامت فعالیت دارند.

• سایت‌هایی که محتواهای خود را به شکل روان و قابل فهم تولید می‌کنند.

• سایت‌هایی که در محتواهای خود از توصیه‌های پزشکی معتبر با قابلیت انجام استفاده می‌کنند.

در انتها باید بگوییم که الگوریتم مدیک معمولاً سایت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که اطلاعات شخصی و مالی افراد را دریافت می‌کردند. به دلیل دریافت اطلاعات شخصی و مالی افراد گوگل قصد داشت اعتبار این سایت‌ها را بسنجد.

پس از آپدیت الگوریتم medic چگونه ترافیک از دست رفته سایتمان را بازگردانیم؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم گوگل با استفاده از این الگوریتم تغییرات زیادی در رتبه بندی‌های گوگل اعمال کرده است. با ایجاد این تغییرات تعداد زیادی از سایت‌ها در رتبه‌های پایین‌تری قرار گرفتند.

این سایت‌ها برای بالا بردن رتبه خود از استراتژی توجه به صفحه درباره ما استفاده می‌کنند، این صفحه دارای جزئیات زیادی است و از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در حقیقت این صفحه می‌تواند اعتبار برند شما و کیفیت محتوایی که ارائه شده است در سایت شما نمایش دهند.

اکثر مخاطبان این روزها از این صفحات بازدید می‌کنند، علی الخصوص اگر محتوای سایت شما در ارتباط با موضوعات پزشکی باشد. در نهایت اگر سابقه تولیدکنندگان محتوا ارزش‌ها و ویژگی‌های برندتان را مورد بررسی قرار دهید، این امکان وجود دارد که مخاطبان شما افزایش پیدا کند.

پس لازم است صفحه درباره ما را دریابید.

شما می‌توانید پس از آپدیت الگوریتم medic، از راه حل‌هایی مانند درک درست هدف جستجو، بالا بردن حجم محتوا و افزایش کیفیت محتوا استفاده کنید. همچنین آشنایی با انواع الگوریتم‌های گوگل به شما در ارتقای وضعیت سایتتان کمک می‌کند و موجب می‌شود سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *