تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ در دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری در :
اینفلوئنسرمارکتینگ چه تاثیری در تجارت اجتماعی دارد؟
فهرست محتوا

در این مقاله ما در مورد بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار و نحوه استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در تجارت اجتماعی  پرداخته ایم و ما به دلیل رشد رسانه های اجتماعی در زندگی امروزی و رونق کسب و کار در شبکه های اجتماعی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اینفلوئنسر کیست؟

به طور کلی اینفلوئنسر به افرادی که در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام یوتیوپ و توئیتر فعالیت دارند می‌گویند. آنها با انتشار محتوا های جذاب می‌توانند توجه بسیاری از کاربران را به خود جذب کنند. اینفلوئنسر افرادی تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شوند که می‌توانند بر رفتار و تصمیم گیری افراد تاثیر بگذارند و به واسطه تبلیغ محصول یا خدماتی می‌توانند مخاطبان زیادی برای آن کسب و کار جذب کنند، . در واقع این نوع بازاریابی به کمک اینفلوئنسر ها ترکیبی از ابزارهای بازاریابی قدیمی و جدید است و در حال حاضر شکل اصلی بازاریابی آنلاین است

حال ممکن است بگویید که خب بلاگر ها هم همین کار را می‌کنند پس تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر چیست؟

بله بلاگر محتواهایی شامل عکس و فیلم و مطالب نوشتاری را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد اما ممکن است تاثیر گذاری اینفلوئنسر هارا نداشته باشد. به صورت کلی تفاوت فاحش بلاگرها و اینفلوئنسرها در همین مشتئل ریزی است که در ادامه به آن اشاره می‌نماییم، تفاوت اصلی بلاگر ها و اینفلوئنسرها در میزان محبوبیت و مقبولیت و معروفیت آن ها است. برای ساده تر کردن موضوع به تعریف هر کدام از موارد بالا می‌پردازیم:

 • معروفیت: شما می‌توانید با انتشار یک یا چند عکس خاص معروفیت مناسبی به دست آورید و یا همین کار را بر اساس یکسری توانمندی‌های خود به دست آورده باشید، مثلا طنز پرداز خوبی هستید و یا نقاش معروفی هستید و حتی می‌توانید معروفیت خود را از طریق رفتارهای منفی نیز به دست آورید که از بیان مثالهایی از این افراد پرهیز میکنیم و مطمئن هستیم خود شما تعداد زیادی از این افراد را می‌شناسید.
 • محبوبیت: شما علاوه بر معروفیت در حوزه کاری خود محبوب هم هستید و بسیاری از انسان ها و مخاطبان شما، شما را دوست دارند و شما می‌توانید بر روی رفتار و نظرات عمومی و کلی جامعه تاثیر بگذارید.
 • مقبولیت: شما برای مقبولیت لزوما به میزان تخصص لام در حوزه کاری خود نیاز دارید و در آن حوزه کاری خود مقبولیت دارید و ممکن است بسیاری از افراد شما را نشسناسند و یا حتی افرادی که مخاطبان شما هستند، شما را فقط از این حیث دنبال میکنند که برای آن ها در حوزه کاریشان مقبولیت بالایی دارید ولیکن ممکن است صرفا به دلیل اینکه شما محبوب آن ها باشید شما را دنبال نکنند، به هر روی محبوبیت نسبی نیز برای این افراد معنی پیدا میکند
  حالا با این سه تعریف کاملا متوجه میشویم که بلاگرها میتوانند معروفیت داشتهباشند ولیکن اگر شخصی خود را اینفلوئنسر میداند باید در کنار معروفیت، مقبولیت و یا ازحداقل محبوبیت نسبی برخوردار باشد.

مثلا فرض کنید شما تولید کننده محصولی هستید که در آشپزی افراد تاثیر گذار است برای این محصول به سمت کسانی میروید که توانسته اند در زمینه آشپزی تخصص خود را نشان دهند و یا حتی توانسته اند بر روی نوع و میزان ماده مصرفی غذایی مردم نیز تاثیر بگذارند.
با این مثال متوجه می‌شویم که از این به بعد به اشخاصی اینفلوئنسر میگوییم که میتوانند بر روی کسب و کار ما تاثیر گذار باشند و فرهنگها و خرده فرهنگ ها را در مصرف کنندگان تغییر دهند.

پس اینفلوئنسرها افرادی هستند که زمانی را صرف ساختن برند خود یا همان پرسونال برندینگ و برندسازی شخصی خود کرده اند و با شناساندن خود و به دست آوردن مخاطبان قدم به مرحله بعد که همان پرورش مخاطبان خود است پرداخته اند، چون مخاطبان آنها از آن ها توقع دارند که این افراد به پرورش و یا معرفی روش هایی که منجر میشود آنها با هم رشد کنند بشوند. و آنان باید از اعتبار خود در مقابل مخاطبان محافظت کنند زیرا این افراد با حوصله و تمرکز راه موفقیت در شبکه های اجتماعی را طی کرده اند.

ساخت تیزر تبلیغاتی در شرکت دیجیتال مارکتینگ وینت

تجارت اجتماعی چیست؟

یک رویکر بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ است که مبتنی بر شبکه های اجتماعی است و با استفاده از شبکه های اجتماعی سعی در شناساندن کسب و کار ها و برندها را دارد و با اینکار می‌خواهد باعث ارتقای فروش و یا دستیابی قابل ملاحظه به KPI ها و اهداف بازاریابی و یا برندینگ شما شود و در این روش با توجه به تکیه بر شبکه های اجتماعی یکی از روش های پرکاربرد آن کمک گرفتن از اینفلوئنسرها برای ایجاد تعامل بیشتر مخاطبان با برند در جهت ذهنیت سازی خرید و افزایش میزان آگاهی مخاطبان از برند است.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بازاریابی به کمک اینفلوئنسر فرایند همکاری با اینفلوئنسر یا افراد تاثیر گذار بین مخاطبانشان به منظور افزایش آگاهی از یک برند و یا افزایش توان برند و سیستم بازاریابی شما در مقابل سایر رقبا است.
در واقع اینکه برند ها از افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند، یک روش در تجارت اجتماعی و شکل اصلی بازاریابی آنلاین است این تبلیغات از قدرت تاثیر گذاری و اعتبار اینفلوئنسر ها کمک می‌گیرد تا باعث شناخت بیشتر آن برند و در نتیجه منجر به افزایش فروش شود.
در واقع به جای تبلیغات کورکورانه و صرف انرژی برای دریافت فالوئر و لایک با کمک از افراد تاثیر گذار، تبلیغاتی تاثیر گذار انجام می‌دهید.

همکاری با افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی چه تاثیری دارد؟

influencer marketing به همکاری بین کاربران و افراد محبوب و برند ها در بستر شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات یا خدمات اشاره دارد.

این فعالیت ها از زمان ظهور رسانه های اجتماعی به صورت غیر رسمی حضور داشته و در سال 2009 کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا قانونی به نام mommy blogger را معرفی کردند.

از آن زمان این کسب و کار به شدت رشد کرد و از سال 2019 قدرت و محبوبیت پلتفرم های مثل اینستاگرام و یوتیوپ بیش از پیش شد و مک کینزی در سال 2014 با برگزاری یک نظر سنجی که شامل بیش از 20000 مصرف کننده اروپایی بود ظهور اینفلوئنسر مارکتینگ را پیش بینی کرد و با گذشت زمان بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار، به یک استراتژی قوی در دنیای تجارت و دیجیتال مارکتینگ تبدیل شد. حال برخی از تاثیرات آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

1. افزایش شناخت برند:

آگاهی از برندها یکی از مهمترین موضوعاتی است که در مبحث برندینگ و بازاریابی مطرح میشود و ما در برندینگ دیجیتال به صورت کلی تمامی ابزارهایی که به آگاهی از برند و شناخت بیشتر مخاطبان از برند و محصولات آن می‌شود می‌پردازیم از این رو و با فرایندی به نام برندینگ دیجیتال سعی می‌نماییم که مخاطبان برندها و آگاهی از آن ها را افزایش دهیم و یکی از بهترین روش ها کمک گیری از تاثیر گذاری اینفلوئنسر هاست.

2. ایجاد اعتماد:

معمولا مخاطبان به افرادی که دارای اعتباری هستند و به آنها احساس نزدیکی می‌کنند اعتماد بیشتری می‌کنند، پس در صورت معرفی یک برند یا محصول توسط یک اینفلوئنسر،قطعا مردم راحت تر آن را می‌پذیرند و از آن استقبال می‌کنند.

3. افزایش فروش:

همانطور که گفتیم تبلیغات توسط اینفلوئنسر ها باعث اعتماد راحت تر مردم می‌شود پس این امر همچنین می‌تواند باعث افزایش فروش محصول یا خدمات گردد.

4. ایجاد ارتباطات مستقیم:

با همکاری با اینفلوئنسر ها برند ها می‌توانند به طور مستقیم با مردم در ارتباط باشند و واکنش و بازخود آنها را ببینند.

5. افزایش رشد و انگیزه برند:

حضور در شبکه های اجتماعی و همکاری با افراد معروف و تاثیر گذار باعث شناخته شدن و رشد سریع تر یک برند یا کسب و کار می‌شود که این امر به کارمندان یا گرد آورندگان آن برند انگیزه بیشتری برای بهتر شدن و رشد می‌دهد.

ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ آژانس دیجیتال مارکتینگ وینت و اجرای کمپین های تبلیغاتی

تفاوت تبلیغات توسط اینفلوئنسر ها با افراد مشهور چیست؟

تفاوت اصلی در عملکرد و نوع محتواست، افراد معمولا از شهرت و تشخیص آگاهانه استفاده می‌کنند تا محصول یا خدماتی را معرفی کنند اما اینفلوئنسر ها که معمولا در یک حوزه خاص فعالیت میکنند ارتباط مستقیم و نزدیکی با مخاطبان خود دارند و مخاطبان آنها معمولا خاص یا محدود هستند اما اثرگذاری تبلیغات توسط انها سریع‌تر است.

افراد مشهور معمولا به عنوان نماینده یک برند شناخته می‌شوند و اثر گذاری تبلیغات آنها در طول زمان بوده و زمان میبرد تا نتیجه خود را نشان دهد.

و اتفاقا این افراد می‌توانند با محبوبیت خود تاثیر زیادی را بر روی آگاهی از برند بگذارند، ولی چون مردم می‌دانند که آنها بر اساس محبوبیت و معروفیت خود می‌توانند به تبلیغ محصولات متعدد بپردازند و اتفاقا مردم با علم این موضوع نسبت به بعضی از تبلیغات و یا حضور این افراد مشهور حساسیت نشان می‌دهند و افراد اینفلوئنسر می‌توانند در حوزه تخصصی خود به معرفی محصولات و خدماتی که اتفاقا منجر شده است خودشان از آن ها بهره بگیرند بپردازند و با اینکه جنبه تبلیغاتی دارد ولی برای مخاطبان آنها دلنشین تر نیز هست.

تفاوت اینفلوئنسر با افراد مشهور چیست؟

بررسی انواع اینفلوئنسر در دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر ها بسته به تعداد دنبال کنندگان خود به نانو، میکرو، متوسط و ماکرو مگا تقسیم می‌شوند.

 • اینفلوئنسر های نانو کمتر از 10000 دنبال کننده دارند.
 • میکرو اینفلوئنسر ها بین 10000 تا 50000 دنبال کننده دارند.
 • اینفلوئنسر های متوسط بین 50000 تا 100000 دنبال کننده دارند.
 • اینفلوئنسر های ماکرو بیش از 500000 فالوئر دارند.
 • اینفلوئنسر های مگا بیش از یک میلیون فالوئر دارند.

درست است که کار کردن با اینفلوئنسر های مگا اثر بخشی بیشتری دارد اما این دلیل بر آن نیست که برند ها همیشه تمایل به کار کردن با اینفلوئنسر های کلان را داشته باشند گاهی اینفلوئنسر های میکرو نسبت به همتایان خود که دنبال کنندگان بیشتری دارند تاثیر گذاری بیشتری میان مخاطبان خود دارند و معمولا مخطابان وفادار بیشتری دارند و کار کردن با آن ها با هزینه کمتر بازدهی خوبی برای برندها خواهد داشت.

یک مثال و تجربه در این حوزه:

اگر هدف شما اثر گذاری بیشتر برند بر ذهن مخاطبان و آگاهی از مزیت ها وارزش های محصولات تان هست یکی از روش های کارآمد در حوزه بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار، استفاده از چند اینفلوئنسر متوسط و ماکرو در کنار هم در یک بازه زمانی مشخص است، اگر هدفتان را درست انتخاب کرده باشید می‌توانید برای استفاده از ظرفیت هر کدام از اینفلوینسرها در برندسازی محصولات تان استفاده کنید و مخاطبان این اینفلوئنسرها که به احتمال زیاد از نظرهای مختلف اشتراکاتی دارند، زمانی که می‌بینند تعداد زیادی از آدم های محبوب و یا مقبول آن ها در حال معرفی محصول و خدمات شما هستند به احتمال زیاد به برند و محصول شما اعتماد بیشتری می‌کنند.

چه چیزی باعث موفقیت در یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ می‌شود؟

اصالت اساس هر کمپین تبلیغاتی موفق است و اینکه فعالیت اینفلوئنسر با پیام تبلیغاتی شما مرتبط باشد حیاتی است. یک اینفلوئنسر ممکن است به واسطه فعالیت خود در زمینه آشپزی سبک زندگی سالم و… محبوب باشد اما آیا برند شما با این اینفلوئنسر تاثیر گذار مطابقت دارد.
همچنین موفقیت در این کمپین به چند عامل بستگی دارد ارتباط معنا دار با مخاطبان، انطباق با محتوای ارزشمند و متناسب با برند و انعکاس واقع گرایانه ارزش ها و پیام های برند در محتوا.

فرصت ها و چالش های اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بسیاری از برند ها می‌توانند از همکاری با اینفلوئنسر ها سود ببرند. اما همکاری با افراد تاثیر گذار در بازاریابی بدون ریسک نیست. شرکت های بزرگ ممکن است برای حفظ اعتماد در میان مصرف کنندگان با اینفلوئنسر ها همکاری کنند اما از طرفی وقتی یک برند بزرگ و شناخته شده که توسط یک اینفلوئنسر تبلیغ شود نشان دهنده این است که پول دریافت کرده اما تبلیغ یک برند کوچک توسط این افراد معرفی شود واقعی تر بنظر می‌آید.
از طرفی در بازار اشباع امروزی ظهور برند های کوچک کاری سخت است زیرا برند های بزرگ در حال فعالیت و ارائه محصولات و خدمات جدید هستند و رقابت با آنها کاری سخت است.

همچنین برند های بزرگ حتی اگر با دقت اینفوئنسری را انتخاب کنند که از ارزش های برندشان حمایت کند ممکن است آن شخص نتواند به صورت آنلاین به درستی عمل کند و به اعتبار آن برند آسیب برساند.

انواع مدلهای اینفلوئنسر مارکتینگ

محتوای حمایت شده:

محتوا حامی یک پست پولی شامل عکس ویدئو یا وبلاگ است که به مخاطبان محصول یا خدماتی را پیشنهاد می دهند که این محتوا ها به دلیل سادگی و موثر بودن مورد علاقه است. این محتوا نباید به گونه ای باشد که انفلوئنسر انگار در حال فروش چیزی است باید داستانی باشد و اطلاعات مفیدی ارائه دهد. به این مدل تبلیغات جانمایی محصول نیز می‌گویند. ما در وینت این مدل را بارها امتحان کردیم و با همکاری با اینفلوئنسرهای مربوطه توانسته ایم اثر بیشتری را در مورد محصول و یا برند خلق نماییم به طور مثال در تبلیغات مکمل های ورزشی یک برند معتبر به شیوه زیر عمل کردیم:

به اینفلوئنسرها مربوطه اعلام کردیم در موقعیت های مناسبی که باید از این مکمل ها در طی برنامه ورزشی و غذایی خود استفاده کنند، از برند ما استفاده کنند و به ادامه ورزش ویا کار خود بپردازند، بدون ذکر نام برند در این جا هدف آشنا شدن با شیپ و مدل محصول است و وقتی چند بار در بازه های زمانی مختلف در جایی که به صورت مستقیم ربطی به معرفی برند ندارد.

این ورزشکار مشغول مصرف محصولت ماست، سوالاتی در ذهن مخاطبان ایجاد میشود که از طرق مختلف از آن شخص می‌پرسند و اینگونه شروع میکنند به جستجو کردن و کسب اطلاعات بیشتر!!! حالا نوبت ماست که وارد عمل شویم و طرح و برنامه خود را اجرا کنیم. شما به ما بگویید که استراتژی ما در این زمان چیست در قسمت نظرات برای ما بیان نمایید.

لینک های وابسته یا کد تخفیف:

کد تخفیف یا لینک منحصر به فرد برای اینفلوئنسر ایجاد کنید تا با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند این کار مخاطبان آنان را تشویق به خرید از محصولات شما می‌کند.
همچنین می‌توانید برای اینفلوئنسر ها از محصولات خود ارسال کنید تا راحت تر بتواند محتوا تهیه کند که بر اساس تجربه خود از مصرف آن محصول باشد.

مسابقات و هدایا:

همه دوست دارند محصولات یا جایزه رایگان برنده شود برگزاری مسابقات و اهدای جوایز باعث می‌شود مشتریان هیجان زده شده و خرید کنند و حتی راجع به برند شما با دیگران صحبت کنند و دیگران را نیز تشویق به خرید کنند.

اینفلوئنسر ها در ازای خرید از برند شما به مخاطبان خود جایزه ارائه می‌دهند و فالوئر ها نیز می‌توانند آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.
مسابقه را حول یک جایزه ارزنده برگزار کنید که مخاطبان را سر شوق بیاورد مراحلی را برای شرکت در مسابقه معین کنید مثلا لایک کامنت اشتراک گذاری و…
چون ممکن است پس از برگزاری مسابقه تب وتاب مخاطبان بخوابد می‌توانید به بقیه مخاطبانی که برنده نشدند تخفیف یا ارسال رایگان هدیه دهید. البته ما در وینت نوع دیگری از این مدل تبلیغات را نیز جلو میبریم که به صورت واقعی این ظرفیت را برای ما فعال می‌کند.

گذاشتن محتوا از اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی خود:

گذاشتن محتوای اینفلوئنسر در صفحه خودتان یک معامله برد برد محسوب میشود حتی می‌توانید در اینستاگرام با اینفلوئنسر مورد نظر پست مشترک بگذارید که بازدید پست بیشتر شود و هم مخاطبان شما و هم مخاطبان اینفلوئنسر آن را خواهند دید.

سفیر برند:

سفیر یک برند به عنوان چهره آن برند شناخته می‌شود که باعث ایجاد اعتبار اعتماد و آگهی ازمحصولات یک برند بین مخاطبان خود می‌شود. سفیر یک برند به ترویج عرضه محصول ونحوه نمایش محتوا های شما تنوع می‌بخشد. می‌توانید چندین ماه یا حتی سال با هم همکاری کنید و در این تایم اینفلوئنسر نباید محصول مشابهی را از برند دیگر تبلیغ کند در واقع باید تنها پرچم دار برند شما باشد. می‌توانید همزمان چند سفیر برای برند خود برگزینید این کار به شما کمک می‌کند که زودتر برند شما دیده شود و بازگشت سرمایه را به حداکثر می‌رساند.

چند نوع اینفلوئنسرمارکتینگ وجود دارد؟

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به رشد خود ادامه خواهد داد؟

برای اولین در سال 2006 بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار، ظهور کرد، که آنها افرادی بودند که وبلاگ هایی در مورد غذا ها یا محصولات مورد علاقه خود به اشتراک می‌گذاشتند و گاهی پول یا محصول رایگان در ازای تبلیغ یک محصول دریافت می‌کردند. اما الان بازار یابی به کمک افراد تاثیر گذار نسبت به گذشته دستخوش تغیرات زیادی شده و به یک کسب و کار پر درآمد تبدیل شده زیرا تعامل مردم و تعداد مخاطبانی که از این شبکه ها استفاده می‌کنند نیز افزایش قابل توجهی داشته و خرید آنلاین نیز یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی امروزی ما شده است.

حال هنگام خرید ما به گفته های اینفلوئنسر محبوب خود اعتماد بیشتری خواهیم کرد و دوست داریم از محصولاتی که آن ها استفاده می‌کنند ما هم استفاده کنیم.

افراد بیشتری در حال تبدیل به اینفلوئنسر هستند:

شبکه های اجتماعی پیوند قوی با زندگی امروزی ما دارند و پس از مشاهده زندگی اینفلوئنسر ها و درآمد های خوب انها افراد بیشتری تمایل پیدا کردند که علاوه بر سرگرمی به عنوان منبع درآمد از شبکه های اجتماعی استفاده کنند و فرصت های بیشتری برای ورود به دنیای بازاریابی توسط اینفلوئنسر ها یا دیجیتال مارکتینگ ایجاد شد و اکنون هر فرد می‌تواند یک تاثیر گذار موفق باشد.

محبوبیت های آژانس های اینفلوئنسر مارکتنیگ در حال افزایش است:

یک استراتژی بازاریابی تأثیرگذار به یک برند اجازه می‌دهد تا دسترسی خود را مخاطبانش بیشتر کند و تعداد افراد بیشتری را جذب کند، اما پیدا کردن یک اینفلوئنسر مناسب برای همکاری، مستلزم درک چشم‌ انداز و نوع مشارکتی است که به بهترین وجه در خدمت اهداف برند باشد.

در واقع با شروع رونق کسب و کار و بازاریابی اینفلوئنسرها ، آژانس‌هایی به وجود آمدند تا به برندها در مدیریت فرصت‌ ها کمک کنند و بالعکس در واقع این آژانس ها به شما کمک میکنند در سریع ترین زمان ممکن بهترین ایفلوئنسر را پیدا کنید. این شرکت ها یا سازمان هایی به برند و کسب و کار ها کمک می‌کنند تا با بهترین انفلوئنسر در جهت تبلیغات در ارتباط باشند و که مطابق با استراتژی های مورد نظر آن برند عمل کنند بنابراین می‌توانید از مزایای بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار و روند رو به رشد آن در جهت رشد برند خود استفاده کنید.

این آژانس ها علاوه بر تسهیل روابط برند و اینفلوئنسر، مسئول شناسایی استعدادهای جدید، برنامه ریزی اجرا و ارزیابی کمپین های بازاریابی بوده و روایت‌های کمپین را تعیین می‌کنند و کمپین‌های اجتماعی تحت رهبری اینفلوئنسرها را برای بازدهی بهتر تقویت می‌کنند.

برای تولیدکنندگان، کار با یک آژانس اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند برای توسعه و مدیریت کسب‌وکارشان مفید باشد. با پیچیده‌تر شدن کمپین‌های اینفلوئنسر، یک آژانس می‌تواند رویه همکاری را مدیریت کند، در مورد قراردادها مذاکره کند، تجزیه و تحلیل داده‌ها و گزارش‌دهی را بررسی کند و بر سایر عملکردهای تجاری نظارت داشته باشد.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وینت

چگونه مطمئن شوم اینفلوئنسر برند مارا به خوبی منعکس خواهد کرد؟

تحقیق و ارزیابی:

بررسی پروفایل و بیوگرفی اینفلوئنسر محتوا هایی که تولید می‌کند، هویت و سبک شخصیتی او و نگاه او به ارزش ها و مخاطبان او می‌تواند به شما کمک کند که بفهمید آیا با برند شما همخوانی دارد یا خیر؟

تعیین هدف:

هدف برند خود را مشخص کنید و بررسی کنید که آیا پیام برند شما با محتوا و پست های اینفلوئنسر مطابقت دارد یا خیر؟

به اشتراک گذاری دیدگاه:

مطمئن شوید اینفلوئنسر نقد ها نظرات مخاطبان خود در مورد محصول یا خدمات شما را با شما به اشتراک می‌گذارد و به پیشرفت و رشد برند شما کمک می‌کند؟

تعامل مستمر:

طی مدت زمانی معین انفلوئنسر و فعالیت هایش را دنبال کنید و در حال تعامل باشید تا مطمئن شوید که با برند شما همخوانی دارد؟

کدام پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای influencer marketing محبوبند؟

 • اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلت فرم های بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار است به دلیل ویژگی هایی متنوعی مثل پست ها reels و IGTV، عکس ویدئو و استوری ها.
 • YOUTube یک پلتفرم محبوب برای تولید محتوای ویدئویی است که این امکان را فراهم می‌آورد که محتواهای جامع تر و طولانی تری را به اشتراک گذارید.
 • TIKTOK یک پلتفرم محبوب بین جوانان است که اینفلوئنسر ها می‌توانند با ساخت ویدئو های کوتاه و خلاقانه به سرعت مخاطبان جوان زیادی را جذب کنند.
 • Twitter یک پلتفرم محبوب برای به اشتراک گذاری متن است که می‌توانید در آن نظرات و تاثیرات خود را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.
 • Facebook با امکانات متنوعی همچون عکس ویدئو و پست های متنی همچنان یکی از پلتفرم های مهم برای اینفلوئنسر ها محسوب می‌شوند.

هر کدام ازین پلتفرم های با امکاناتی که به کاربران و مخاطبان ارائه می دهند زمینه ای خوب برای همکاری با اینفولئنسر ها در بازاریابی ایجاد کرده‌اند.

ولی دقت داشته باشید که هر کدام از پلت فرم ها شرایط وسیاست های خود را برای اجرای روش های بازاریابی دارند و مطمئنا رفتار کاربران در هرکدام از پلت فرم ها با دیگری متفاوت است این امر را می‌توانید در مورد یک اینفلوئنسری که هم در فیس بوک و هم به طور مثال در اینستاگرام فعال است چک نمایید، متوجه خواهید شد روش بازاریابی و اثر گذاری او در هر کدام از پلت فرم ها متفاوت است و در واقع نمی‌توان با یک سیاست در تمامی این پلت فرم ها حضور و بازاریابی کرد، به امر به خوبی دقت کنید.

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

در اینجا بزرگترین مزایای بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار و تاثیر آن بر استراتژی بازاریابی بیان شده:

 • اعتماد ایجاد میکند: اینفلوئنسر قبلا اعتبار و اعتماد را بین مخاطبان خود به دست آورده است و به احتمال زیاد چیزی که از طرف این افراد معرفی شود راحت تر اعتماد مردم را بدست خواهد آورد.
 • آگاهی از برند را بهبود ببخشند: با معرفی توسط یک اینفلوئنسر مخاطبان بیشتری مشتاق می‌شوند تا برند شما را بشناسند و بدانند چه محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید.
 • استراتژی محتوای خود را غنی کنید: شما میتوانید با الهام گیری از اینفلوئنسر ها تولید محتوای خود را بهبود ببخشید و خلا های موجود در محتواهای خود را بشناسید و برای بهبود آنها تلاش کنید.
 • به مخاطب هدف خود برسید: اینفلوئنسر ها با تلاش و تولید محتوای مداوم مخاطبان خاص خود را یافته اند و شما با یافتن اینفلوئنسر مرتبط با برند خود می‌توانید به سرعت به تعداد زیادی از مخاطبان مناسب خود دست یابید.
 • نرخ تعامل با برندتان را با هدف بالا ببرید: اینکه شما هم دوست دارید مردمی بیشتری با برند شما در تعامل باشد اصلا چیز بدی نیست چون به شما کمک می‌کند در زمانی که مخاطبان و مشتریان شما در حال گزینش و انتخاب محصولی مشابه محصول شما هستند، شما را نیز در بین جایگزین های خود در ذهنشان بیاورند ولی اگر فقط به فکر جذب فالور و یا لایک و کامن و … هستید، باید هزینه های زیادی انجام دهید که بتوانید بعدها از این موارد پول دربیاورید، ولی اگر از همان اول به فکر ایجاد تعامل سازنده با برند خود باشید و به فکرافزایش تعداد لیدهای خود در وب سایت تان و در نهایت افزایش فروشتان هستید باید برای تمامی روش های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین خود برنامه ای جامع و مدون داشته باشید که می‌خواهید با این مخاطبان چه کار بکنید و چه طرح و برنامه ای برای آن ها دارید اگر اینگونه فکر کنید ، یکی از بهترین روش های بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار است.

چگونه بهترین نتیجه را از اینفلوئنسرمارکتینگ خود به دست آوریم؟

یک استراتژی هدفمند انتخاب کنید این کار باعث می‌شود اهداف شما مشخص شوند و بدانید که چه چیزی از یک اینفلوئنسر می‌خواهید.

 • اهداف شما چیست؟
 • ایا به دنبال افزایش فروش بهبود سئو یا ایجاد آگاهی از یک برند هستید؟
 • مخاطب هدف شما کیست؟
 • می‌خواهید روی چه کسانی اثر بگذارید یا می‌خواهید چه کسانی از شما محصول یا خدمات خریداری کنند؟

دستور العمل ها: با یک برنامه ریزی درست دستورالعمل هایی که باید اینفوئنسر در برنامه کاری خود قرار دهد را از او بخواهید تا آن ها بهتر استراتژی شما و هدف شما و پیام اصلی برندتان را درک و بتوانند به بهترین حالت آن را بین مخاطبانشان بازتاب دهند. در واقع باید از سناریو تا جارا و تحلیل هر کدام از اینفلوئنسرهایتان برنامه داشته باشید

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ در بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ وینت

چگونه یک اینفلوئنسر خوب بیابیم؟

با این راهنما و دستورالعملی که برای شما نوشتیم می‌توانید بهترین اینفلوئنسر را برای خود به دست آورید ولی اگر میخواهید از یک تیم با تجربه در جهت تبلیغات و کمپین های دیجیتال مارکتینگ خود بهره ببرید با کارشناسان تبلیغات ما در وینت استدیو در ارتباط باشید، برای دریافت مشاوره و اجرای کمپین های تبلیغاتی خود از لینک روبه رو استفاده نمایید: دریافت مشاوره تبلیغات اجرای کمپین های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات

همانطور که گفتیم اول اهداف خود را مشخص کنید و بگویید هدفتان افزایش فروش است یا بازدید و معرفی محصول و یا خدمات تان. سپس لیستی از اینفلوئنسر ها تهیه کنید برای اینکار می‌توانید :

از هشتگ های اینستاگرام استفاده کنید و هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود را به کار ببرید تا بتوانید اینفلوئنسر مرتبط با اهداف خود را بیابید. سپس لیست خود را بررسی کنید که چه کسی با استراتژی بازایابی شما هماهنگی بیشتری دارد. چقدر با مخاطبان خود درگیر هستند و چه مقدار تعامل با مخاطبان خود دارند چه تعداد فالوئر دارند و سبک کاری آنها چیست؟

مثلا اگر شما در زمینه فروش محصولات آرایشی فعالیت دارید بهتر است با یک اینفلوئنسر زیبایی و مد همکاری کنید، پس از یافتن اینفلوئنسر مناسب مذاکره خود را آغاز و برند خود و محصولات و خدماتی را که ارائه میدهید را معرفی کنید و در صورت قبول همکاری از طرف ایشان یک قرارداد تنظیم کنید و با اینفلوئنسر قرارداد ببندید.

در آخر در طی مدت زمان همکاری باید بررسی کنید که آیا بازتاب مثبتی ازین همکاری دریافت کرده اید یا خیر؟ آیا بازدید صفحه شما افزایش یافته فروش شما افزایش یافته و در کل به هدف های خود نزدیک شده اید یا خیر با پاسخ به این سوالات متوجه خواهید شد کمپین اینفلوئنسر مارکتنیگ شما موفقیت آمیز بوده یا نیاز به مذاکره و ایجاد برخی اصلاحات دارد؟

تفاوت بازاریابی سنتی با اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

تفاوت اصلی نحوه ارتباط با مخاطبان و استفاده از منابع برای انتقال پیام برند است.
در بازاریابی سنتی کسب و کار ها از روش های مختلف مانند تبلیغات تلویزیون رادیو و روزنامه و تبلیغات آنلاین برای جذب مشتری استفاده می‌کردند و یا در این روش بایدشما میتوانستید به صورت مستقیم مشتریان خود را قانع کنید که از شما خرید کنند که حتما شما هم موافق هستید پیدا کردن مشتریان و مخاطبان شما زمانبر و نیازمند تلاش فراوان و مداومت و خطای زیاد بود.

اما در بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار، برند ها از طریق یک فرد تاثیر گذار برند خود را به مخاطبانی که آن فرد دارد معرفی میکنند و به سبب آن می‌توانند خدمات و محصولات خود را به فروش برسانند و سریعتر اعتماد مخاطبان را کسب کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چه تغییراتی در بازاریابی ایجاد کرده؟

بازاریابی به کمک اینفلوئنسر تغییرات مهمی در بازاریابی سنتی ایجاد کرده که شامل موارد زیر است:

 • نحوه ارتباط با مخاطبان: در گذشته از روش های سنتی استفاده میشد اما الان توسط یک شخص معروف تاثیر گذار و ارتباط مستقیم با مخاطبان آن صورت می‌گیرد.افراد معروف میتوانند تاثیر گذاری بسزایی روی افراد برای خرید خدمات و محصولات داشته باشند.
 • اینفلوئنسر ها معمولا محتوا های جذاب و خلاقانه ایجاد می‌کنند که منجربه جذب مخاطبان می‌شود.
 • انتخاب اینفلوئنسر ها بر اساس نیازها و علایق خاص مخاطبان می‌تواند باعث افزایش تاثیر گذاری بیشتر تبلیغات شود.
 • با توجه به ظهور پلتفرم هایی همچون اینستاگرام و فیسبوک و … راه های بازاریابی و اثر گذاری بر مخاطبین هم تغییرات زیادی کرده و معیار های جدید اندازه گیری عملکرد هم ایجاد شد از جمله تعداد لایک ها نظرات بازخورد های مثبت و منفی.

که البته باید عرض نماییم همکاری با اینفلوئنسرها در تمامی مراحل از زمان پجستجو و پیدا کردن و مذاکره با آن ها تا محاب کردن آن ها به انجام بهینه کمپین بسیار زمانبر و با مشکلات زیادی همراه است که پیشنهاد می‌کینم در این راستا از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ وینت استفاده نمایید ما با لیستی فعال در تمامی دسته بندی ها و با بهترین کیفیت و قیمت موجب می‌شویم که به بهترین شکل ممکن، کمپین های بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار شکل بگیرد.

ابزار گوگل تگ منیجر چگونه می‌تواند در اینفلوئنسر مارکتنیگ بما کمک کند؟

گوگل تگ منیجر یک ابزار رایگان که به بازاریابان کمک می‌کند تا تگ هاب مختلف را در سایت ها و اپلیکیشن های خود مدیریت و پیاده سازی کنند. در بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار، هم گوگل تگ منیجر به عنوان یکی از بهترین ابزار های تجارت الکترونیک محسوب می‌شود و برای جمع آوری داده ها و بهینه سازی کمپین ها به بازاریابان کمک می‌کند .

مثلا با گوگل تگ منیجر می‌توانید عملکرد کمپین ها را تحلیل کنید به اینصورت که می‌تواند تگ های مرتبط ابزار های تحلیلی مثل گوگل آنالیتیکس را به سایت خود اضافه کند که این تگ ها به شما در ردیابی دقیق عملکرد این کمپبین ها کمک و به شما نشان می‌دهد که کاربران از کدام منایع وارد سایت شما شده‌اند.

همچنین میتواند تگ های تبدیل را با ردیابی اقدامات کاربران مانند: خرید ثبت نام یا دانلود به شما ارائه دهد و نشان دهد که بتوانید تاثیر هر اینفلوئنسر را بر تبدیل ها و فروش به طور دقیق اندازه گیری کنید.

گوگل تگ منیجر امکان اتصال با  ابزار های تبلیغاتی مختلف مانند گوگل ادز و فیسبوک و… را فراهم می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا داده های بیشتری از رفتاران کاربران جمع آوری و در بهینه سازی کمپین ها از آن ها استفاده کنید.

جمع بندی:

بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار در سوشال مدیا به یک جز جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی تبدیل شده است که هروز بیش از پیش رشد و بهبود میابد شما با کمک گرفتن از اینفلوئنسرها سریع تر با مخاطب هدف ارتباط خواهید گرفت زیرا اینفلوئنسر قبلا آنها را جمع آوری کرده و یک تریبون در جهت معرفی و تبلیغات برند شما فراهم آورده‌اند، پس در زمان کمتری می‌توانید به اهداف خود شامل معرفی برند، افزایش فروش و بهبود سئو دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *