استفاده از ایموجی (Emoji) چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

اشتراک گذاری در :
برای استفاده از ایموجی ها ابتدا شیوه ی درست استفاده از ایموجی ها را یاد بگیرید.
فهرست محتوا

ایموجی ها، دنیای شکلک های بی پایان!

استفاده از ایموجی امروزه بسیار رایج شده است و به یک بخش جدایی ناپذیر ارتباطات آنلاین تبدیل شده است، حتی اکنون می‌توانیم بگوییم که ایموجی برای سئو سایت نیز کاربرد دارد. شکلک برای سایت در عنوان صفحه، توضیحات متا یا حتی لینک‌‌ها به شما امکان می‌دهد از رقبا متمایز شوید. به این ترتیب در نتایج جستجو یک قدم جلوتر هستید و احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطبان گروه هدف بر روی لینک یا عنوان شما کلیک کرده و از وب سایت شما بازدید کنند. ما در این مقاله به بررسی ایموجی در نتایج گوگل و تأثیر ایموجی در سئو سایت پرداخته‌ایم.

 

استفاده از ایموجی در سئو چه تاثیری دارد؟

از آنجایی که سایت‌های زیادی از شکلک ها استفاده می‌کنند گوگل اعلام کرده است که شکلک‌ها به طور مستقیم در بالا رفتن رتبه سایت در نتایج جستجو و بهبود سئو سایت نقش ندارد؛ اما با این وجود روزانه افراد زیادی به کمک ایموجی‌ها در اینترنت جستجو می‌کنند و حتی به سایت‌هایی که دارای این صورتک‌های جذاب در عنوان و تگ متای خود هستند بیشتر جذب می‌شوند.

البته باید بگوییم که ما در این مقاله اصلا قصد نداریم که شما را ترغیب نماییم که از این ایموجی ها برای سایت خود و در بخش های مختلف مانند عنوان ها، عناوین عکسها و یا عنوان لینک ها، عنوان صفحات و عنوان های مرورگر خود استفاده نمایید چون در تیم تولید محتوای ما هم بر سر این مسئله توافق نظر کافی وجود ندارد ولیکن به علت استفاده زیاد از این موضوع این مقاله را برای شما آماده کردیم و همانطور که در ابتدا هم عرض کردیم همچنان هیچ داکیومنتی مبنی بر اثبات این موضوع و تاثیر آن بر سئو وجود ندارد ولی در ادامه نظر دوستان مخالف هم اعلام می‌کنیم.

بنابراین شاید استفاده از شکلک در سئو به صورت مستقیم نقش نداشته باشد اما می‌تواند نرخ کلیک را بالا برده، میزان بازدید را بیشتر کند و در نتیجه رتبه سایت را در نتایج جستجو بالا ببرد. این نظر کاملا مثبت است در ادامه به محل هایی که می‌توانید از ایموجی ها استفاده نمایید اشاره می‌نماییم:

استفاده از ایموجی در عنوان مرورگر

یکی از بهترین قسمت‌هایی که در سایت خود می‌توانید از شکلک استفاده کنید بخش عنوان مطالب است. با کمک یک شکلک و تعداد محدودی کاراکتر می‌توانید منظور خود را به راحتی منتقل کنید.

ایموجی برای سایت کسب و کار بسیار عالی است. شما می‌توانید با کمک شکلک‌های مرتبط با کار خود، مخاطب را به سایت جذب کنید. اگر ایموجی‌ها مرتبط با کسب و کار شما و یا مربوط به مطالب وب سایت شما نباشند ممکن است توسط الگوریتم‌های گوگل شناخته شده و رتبه شما را پایین ببرند؛ بنابراین از مناسب‌ترین صورتک استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

امروزه افراد می‌توانند تنها با یک شکلک جستجوی خود را انجام دهند. برای مثال با سرچ کردن ایموجی یک ساندویچ می‌توانند رستوران‌ها و فروشگاه‌هایی که در عناوین خود از این شکلک استفاده کرده‌اند را ببینند. شما نیز می‌توانید با کمک ایموجی در نتایج گوگل مخاطبین هدف خود را راحت‌تر با سایت خود آشنا کنید.

نکته مهم دیگری که بهتر است به آن دقت داشته باشید این است که پس از استفاده از شکلک برای سئو سایت و عنوان مطلب، باید عنوان کوتاه‌تری انتخاب کنید تا در تعداد کاراکترهای کمتر منظور خود را به مخاطب برسانید.

استفاده از ایموجی ها در عنوان سایت می تواند کاربران زیادی را به سمت وبسایت شما جذب کند.

استفاده از ایموجی در تگ متا

پس از عنوان مطالب، برای استفاده از ایموجی در سئو می‌توانید آنها را در تگ متا یا متا دیسکریپشن به کار ببرید نیز به کار ببرید. تگ‌های متا یک سری از کدهای HTML هستند که در طراحی و توسعه سایت استفاده می‌شوند. تگ‌های متا به کاربران کمک می‌کنند تا از محتوای سایت شما در زمانی کوتاه آگاه شوند.

رای مخاطبین امروزی که می‌خواهند همه چیز را در کمترین زمان بفهمند و به دست آورند، شاید خواندن متن خسته کننده باشد؛ بنابراین استفاده از شکلک ها در تگ متا می‌تواند توجه کاربر را جلب کرده و او را به سایت شما هدایت کند.

دقت داشته باشید که از ایموجی‌های متناسب با محتوای خود استفاده کنید تا مخاطب با سایت شما به درستی آشنا شود و همچنین پس از استفاده از شکلک‌ها، تعداد کلمات کمتری برای متا تگ بنویسید تا خیلی شلوغ و گیج‌کننده نباشد. با رعایت این موارد تأثیر ایموجی در سئو سایت را به خوبی خواهید دید.

تاثیر استفاده از ایموجی در تگ متا

استفاده از ایموجی ها در عنوان لینک های داخلی و خارجی

شما می‌توانید از ایموجی ها زمانی که دارید برای لینکهای داخلی و یا خارجی خود عنوان مینویسید، استفاده نمایید این عنوان ها به صورت ALT در عناوین لینک ها ظاهر می‌شوند و می‌توانند به مخاطب کمک کنند زمانی که می‌خواهد بر روی یک لینک کلیک کند منظور و درک دقیق تری از صفحه فرودی که به آن لینک داده‌اید بشود.

مزایای استفاده کردن از ایموجی در نتایج گوگل

استفاده از شکلک‌ها دارای مزیت‌های متعددی است و می‌تواند برای سایت شما بسیار مفید باشد. در اینجا به مزایای استفاده از شکلک‌ها در نتایج گوگل پرداخته‌ایم:

بالا رفتن نرخ کلیک

ایموجی سبب می‌شود تا کاربر خیلی سریعتر با محتوای سایت آشنا شده و جذب وب شما شود. این شکلک‌ها می‌توانند کاربران را به سایت شما هدایت کرده و نرخ کلیک را بالا ببرند.

سرچ با شکلک برای خدماتی مانند رستوران، املاک و مستغلات و آرایشگاه و غیره بسیار رایج است. تنها با کمک ایموجی‌ها می‌توانید به راحتی مشتریان و کاربران محلی را به سایت خود جذب کرده و سئو محلی را بهبود ببخشید.

بهبود تجربه کاربری

تجربه کاربری یک محک خوب برای گوگل است تا از کیفیت سایت شما آگاه شود. شکلک‌ها سبب تعامل راحت تر و بهتر میان افراد و سایت شما شده و در نتیجه تجربه کاربری آنها را بهبود می‌بخشند. در نتیجه ی تمامی این موارد، گوگل نیز رتبه شما را در نتایج جستجو بالاتر می‌برد.

افزایش اعتبار

ایموجی‌ها در تمام دنیا فارغ از نوع زبان افراد به یک معنی هستند. با کمک این صورتک‌های جذاب می‌توانید مخاطبین جهانی پیدا کنید، رابطه کاربران را با مطالب خود بهبود ببخشید و اعتبار خود را افزایش دهید.

بالارفتن نرخ کلیک از مزایای استفاده کردن از ایموجی در نتایج گوگل است.

پس از اینکه از مزیت‌های شکلک‌ها آگاه شدیم حال باید بتوانیم به درستی از آنها در محل درست استفاده کنیم. برای این منظور ایموجی‌ها را در تگ‌های متا و عنوان مطالب خود به کار ببرید.
برای سایت‌هایی که وردپرسی هستند افراد باید از پلاگین‌های مختلف استفاده کنند. یکی از بهترین افزونه‌ها که به کمک آن می‌توانید شکلک را به عنوان و تگ متا اضافه نمایید افزونه Yoast SEO و RANK MATH است. بدین ترتیب ابتدا کد شکلک مورد نظر را از وب‌سایت‌های مختص صورتک‌ها بدست آورید و از آنها استفاده کنید.

در افزودن این شکلک ها باید به نکات زیر دقت کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید:
• مرتبط با کسب و کار و محتوای سایت باشند.
• واضح بوده و منظور شما را به درستی منتقل کنند.
• کوتاه بوده و خسته کننده نباشند.

چه زمانی گوگل ایموجی‌ها را نمایش نمی‌دهد؟

اگر پس از اضافه کردن شکلک‌ها متوجه شدید که در نتایج گوگل نمایش داده نمی‌شوند ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:

نبود ایموجی در سیستم کاربر

اگر مخاطبین شما شکلک‌هایی که استفاده کرده‌اید را در سیستم خود نداشته باشند ممکن است در نتایج جستجو دیده نشده و یا به شکل مستطیل‌های خالی نشان داده شوند. برای این منظور باید تنظیمات backend خود را بررسی کرده و یا به طور کلی از شکلک استفاده نکنید.

اشغال فضای کاراکتر در تگ عنوان

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است سبب شود شکلک‌ها در نتایج جستجو نشان داده نشوند این است که وجود این ایموجی ها موجب شده است که شما از تعداد کاراکتر کمتری برای عناوین خود استفاده نمایید واگر تعداد کاراکتر شما بیش از 120 کارکتر باشد عنوان به همراه این کارکترها به صورت کامل در سرچ گوگل نمایش داده نمی‌شود و از طرف دیگر بهتر است که شما به جای استفاده از این کارکترها از کلمات کلیدی مرتبط تر و بهتر که در بدنه محتوای خود به کار برده‌اید استفاده نمایید تا بتوانید مراحل سئوی عنوان خود را بهتر جلو ببرید.

ما در وینت سئو یک محتوای خوب داریم که به شما کمک می‌کند تکنیک های مختلف عنوان نویسی را یاد بگیرید و بتوانید بهتر به جذب مخاطبان تان با عناوین بهتر عمل نمایید پس این محتوا را از دست ندهید : تکنیک های مختلف عنوان نویسی

استفاده از سیستم‌های مختلف

گاهی نمایش شکلک‌ ها از هر سیستم به سیستم دیگر متفاوت می‌شود. برای مثال ممکن است در دسکتاپ ظاهر نشده و به شکل مستطیل خالی باشد اما در موبایل‌ها نشان داده شود.

نکات مؤثر برای استفاده از ایموجی‌ها در اسنیپت گوگل

اگر قصد دارید از شکلک‌ها در اسنیپت گوگل استفاده کنید می‌توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید:

محل مناسب

با وجود اینکه یک شکلک تأثیر خوبی در جذب مخاطب دارد اما با این وجود برای هر محلی مناسب نیست؛ بنابراین بهتر است در مکان مناسب از آنها استفاده کنید. برای مثال در کسب و کارهای رسمی از ایموجی استفاده نکنید. در عوض می‌توایند در سایت‌های آشپزی، سایت‌های حمایت از حیوانات، سایت‌های خیاطی و فروشگاه‌ها از مزیت‌های این شکلک‌های جذاب بهره‌مند شوید.

شناخت مخاطب

برای استفاده از شکلک‌ها ابتدا باید مخاطب هدف خود را بشناسید. معمولا افراد بالای 30 سال معمولاً علاقه زیادی به ایموجی‌ها ندارند اما در عوض نوجوانان عاشق جذابیت شکلک‌ها هستند.

نوع محتوا

همانطور که در استفاده از شکلک باید مخاطب را بشناسید، توجه به نوع محتوا نیز بسیار مهم است. محتواهای رسمی برای شکلک مناسب نیستند. بهترین موقعیت‌ها برای شکلک برای کسب‌ و کارهایی است که مخاطب آنها مردم عادی هستند. برای مثال فروشگاه‌هایی مانند فروشگاه لباس، رستوران و غیره.

تعداد مناسب

تعداد بالای شکلک‌ها می‌تواند مطلب شما را به عنوان اسپم به گوگل معرفی کرده و سبب حذف آن در نتایج شود؛ بنابراین بهتر است از یک شکلک در عناوین و دو شکلک در متا تگ استفاده کنید.
با وجود اینکه شکلک‌ها برای جذب مخاطب عالی هستند اما اگر نکات مهم در به کار بردن آنها را ندانید ممکن است سایت شما ضررهای بزرگی را متحمل شود؛ بنابراین نکات بالا را در استفاده از شکلک‌ها جدی بگیرید.

 ایموجی‌ها در اسنیپت گوگل

معرفی سایت‌های ایموجی

گاهی ممکن است به دنبال یک شکلک مناسب باشید اما نتوانید آن را پیدا کنید. ما در اینجا بهترین سایت‌های موجود برای دانلود و استفاده از شکلک‌ها را برای شما آورده‌ایم:
1. Getemoji
2. Pixabay
3. Emojicopy
4. Iemoji
5. Emojipedia
6. Copy and Paste Emoji
7. Emojiterra
8. Emojiforu
9. Coolsymbol
10. Joypixels
با مراجعه به این سایت‌ها می‌توانید هر شکلکی که به دنبال آن هستید را به راحتی پیدا کرده و منظور و هدف خود را به خوبی به کاربران منتقل کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را در استفاده از شکلک‌ها کسب کنید می‌توانید در صورت لزوم از یک سایت ارائه دهنده خدمات سئو کمک و مشاوره بگیرید.

معایب استفاده از ایموجی:

  • ممکن است همه مرورگر های و دستگاه ها به درستی شکلک ها را نشان ندهند.
  • استفاده بیش از حد یا نابجا می‌تواند باعث سوبرداشت مخاطبین شود.
  • استفاده از شکلک به طورمسقتیم بر افزایش رتبه سایت تاثیری ندارد.
  • باید حتما از شکلک هایی استفاده شود که با محتوای ما مرتبط باشد و معنای روشنی را برساند در غیر صورت استفاده از آن پیشنهاد نمی‌شود.
  • اگر به درستی استفاده نشود تاثیرات منفی خواهد گذاشت.

استفاده صحیح از ایموجی ها:

گوگل اعلام کرده است که استفاده از شکلک ها به طور مستقیم تاثیری بر رتبه بندی سایت شما نخواهد داشت با این حال ممکن است در برخی موارد استفاده از آنها به نفع شما باشد.

و باعث جلب توجه کابران و انتقال حس بهتر به آنها شود. پس استفاده صحیح از ایموجی ها می‌تواند باعث افزایش نرخ کلیک در سایت شما شود فقط باید کاملا مرتبط با محتوای شما باشد و زیاد استفاده نشود تا آسیب زننده نباشد.

سخن پایانی:

همانطور که استفاده از شکلک تأثیر بسیار خوبی برای بالا رفتن نرخ کلیک و سئوی سایت دارد اما استفاده نادرست از آن در مکان‌های نامناسب می‌تواند تاثیرات بدی داشته و شما را از نتایج گوگل کنار بزند. همچنین استفاده بیش از حد از شکلک‌ها نیز درست نیست و باید به تعداد مناسب در قسمت‌هایی مانند تماس با ما، تبلیغات یا فروشگاه استفاده شوند؛ بنابراین پیش از به کار بردن این شکلک‌های جذاب به خوبی تحقیق کنید و از یک متخصص سئو مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *